Modne zawody, w których naprawdę jest praca

utworzone przez | Gru 5, 2018

Moda niekoniecznie jest dobrym doradcą, jeśli chodzi o wybór kariery zawodowej. W latach 90-tych na przykład szalenie modnym zawodem był menedżer, dlatego tłumy młodych ludzi szły na studia z zakresu zarządzania i marketingu. Potem często nie mogli znaleźć odpowiedniej pracy, a kończyło się to frustracją. Jednak obecnie jest sporo zawodów, które są bardzo modne, ale jednocześnie da się na nich naprawdę nieźle zarobić. A do tego ciągle potrzeba w nich ludzi.

Coach

Coaching jest dziś bardzo popularny, choć dla wielu to dość kontrowersyjne zjawisko. Powstaje więc mnóstwo kierunków studiów oraz kursów coachingu. Nie jest to jednak tylko moda – na coachów faktycznie jest zapotrzebowanie. Wykwalifikowany coach bez trudu znajdzie zlecenia, nawet te z dużych korporacji. Potrzeba jest do tego jednak oczywiście sporej charyzmy, odpowiedniego podejścia do ludzi, ale też gotowości do pracy na swoim, gdyż nie znajdziemy zbyt wielu stanowisk etatowych dla coachów.

 

Specjalista ds. HR

Od kilku lat praca w Human Resources pozostaje jednym z najmodniejszych zawodów. Ale ma to solidne rynkowe uzasadnienie – według badania Confidence Index niemal 60 procent polskich specjalistów od HR deklaruje, że znalezienie im pracy zajęło mniej niż trzy miesiące. A branża będzie pewnie rosła w najbliższym czasie – firmy coraz częściej mają świadomość, jak istotne jest posiadanie profesjonalnego działu, zarządzającego kadrami. A ponieważ gospodarka generalnie rośnie, to i pracy dla wysoko wykwalifikowanych specjalistów od rekrutacji nie brakuje.

 

Ekspert od social media oraz od marketingu wśród influencerów

„Social media managerowie” byli  jeszcze nie tak dawno traktowani z pewnym pobłażaniem. I dzisiaj wiele osób nie traktuje ich poważnie, zwłaszcza tych ze świata „starej gospodarki”. Ale coraz więcej firm ma świadomość, jak niezwykle ważna jest dla nich obecność na mediach społecznościowych. Coraz rzadsze jest też podejście, że „konto na Facebooku może prowadzić każdy”. Social media to dziś praca na cały etat, w bardzo dynamicznie zmieniającym się środowisku. A ono potrzebuje profesjonalizacji. Ogłoszeń dla ekspertów od social media więc nie brakuje, chociaż ich pensje są niezwykle zróżnicowane. Nietrudno znaleźć pracę za małe pieniądze, ale są też i prawdziwe stanowiska menadżerskie w tej branży, nawet z pięciocyfrowymi pensjami. Natomiast blogosfera, YouTube czy też Instagram produkują dziś gwiazdy szybciej, niż robi to tradycyjna telewizja. Zatem influencer marketing staje się coraz istotniejszym elementem obsługi mediów społecznościowych.

 

Praca w start-up’ach

Praca w start-up’ach zdecydowanie różni się od tej w klasycznej korporacji. Granice pomiędzy zakresem obowiązków są tam zdecydowanie bardziej płynne – nieraz programiści zajmują się też sprawami administracyjnymi, a sekretarki czy asystentki odpowiadają za PR i wizerunek firmy. Start-up odróżnia od korporacji coś jeszcze – praca tam jest bardzo modna i prestiżowa. Jeśli chodzi o warunki jest bardzo różnie, ale jedno jest pewne – o pracę w szybko rozwijających się firmach w dużych ośrodkach miejskich jest naprawdę nietrudno.

Job To Person

Job To Person

Portal z ogłoszeniami o pracę

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jak powinno wyglądać idealne ogłoszenie o pracę?

Rekruterzy i HR-owcy często narzekają, że na ogłoszenia o pracę odpowiadają osoby, które nie mają odpowiedniego doświadczenia czy wykształcenia. Czy to wina wyłącznie kandydatów? Również sami rekruterzy mogą zadbać, by ogłoszenie trafiło tylko osób, do których...

czytaj dalej

Szukasz rzetelnego pracownika lub poszukujesz pracy / zlecenia?

Sprawdź ofertę ogłoszeń online na naszym portalu Jobtoperson!