Współpracujesz z freelancerami? Te narzędzia na pewno ci się przydadzą!

utworzone przez | Paź 15, 2018

Zarówno wielkie korporacje, jak i małe firmy coraz chętniej zlecają zadania freelancerom. Może być to zarówno efektywne, jak i opłacalne. Jak jednak dobrze skoordynować prace osób, które mogą przebywać w innych miastach, a nawet innych krajach? Pomogą tu programy i aplikacje, które można zresztą również ciekawie wykorzystać w biurze. Oto one.

Slack

Ze współpracownikami można rozmawiać przez wideokonferencje, maile czy przez główne serwisy społecznościowe. Oczywiście można też postawić na klasyczne połączenia telefoniczne. Żadne z tych rozwiązań nie jest jednak idealne. W serwisach społecznościowych ważne treści dotyczące pracy mogą łatwo się zapodziać, telefony są niezbyt wygodne, a wideokonferencje można organizować raz na jakiś czas, ale raczej nie codziennie. Znacznie lepsza może się okazać aplikacja Slack, właśnie przeznaczona dla zespołów projektowych. Można dzięki niej łatwo komunikować się pomiędzy całym zespołem, jak i z poszczególnymi członkami. Jest też możliwość zakładania na niej kanałów, np. dedykowanych do konkretnego zadania czy zagadnienia. Slacka można zainstalować na desktopie, ale wygodna jest też aplikacja mobilna, dzięki której można w każdej chwili skontaktować się ze współpracownikami czy freelancerami.

Trello

Trello to chyba najpopularniejsza aplikacja do organizacji pracy. Jest wykorzystywana chętnie zarówno przez osoby prywatne, jak i przez zespoły projektowe. Trello pozwoli odpowiednio zaplanować dzień czy tydzień pracy zespołu – tak, aby było jasne, co kto wykonuje i na kiedy. Choć aplikacja wymaga nieco przyzwyczajenia, do może bardzo dobrze wpłynąć na organizację pracy, ale też na jej efektywność.

Mindmeister

Burza mózgów kojarzy się głównie z salą konferencyjną, tablicą oraz markerami. Ale dzięki programowi Mindmeister, można to niezwykle sprawnie wykorzystać również w pracy z freelancerami. Taka mapa może w niektórych przypadkach zastąpić nawet brief dla freelancera. Graficzne rozrysowanie głównych założeń projektu i zaznaczenie, co z czego wynika, może się okazać znacznie lepsze niż długie, tekstowe briefy, nie zawsze pełne niezbędnych detali.

1password

Zdaniem wielu, jednym z najtrudniejszych aspektów naszego uzależnienia od techniki jest konieczność zapamiętania wielu różnych haseł. Trzeba mieć przecież osobne hasło do telefonu, komputera, banku… Ten problem może być jednak jeszcze bardziej skomplikowany w dużych projektach, gdy się pracuje na przykład na wielu programach, narzędziach czy kontach. Jak się w tym wszystkim połapać? We współpracy z freelancerami, jak i na co dzień, przyda się aplikacja 1password. Pozwoli ona trzymać wszystkie ważne hasła pod tylko jednym. Niestety, aplikacja jest płatna – kosztuje jednorazowo 65 dolarów lub 5 dol. miesięcznie.

Prezi

Prezentacje najczęściej służą do komunikowania się z klientami. Ale mogą też pomóc we współpracy z freelancerami, jak i regularnymi pracownikami. A chyba żadna aplikacja nie pomaga tworzyć prezentacji tak szybko i sprawnie, jak Prezi. Prezentacje są interaktywne, angażujące i wyglądają bardzo ciekawie. Można też korzystać z wielu gotowych szablonów. Choć Prezi nie jest darmowe i kosztuje 5 dolarów miesięcznie, to mogą to być bardzo dobrze wydane pieniądze.

Evernote

To aplikacja, która się przede wszystkim kojarzy z tworzeniem notatek czy informacji głosowych. Można je na przykład odręcznie pisać i potem zapisywać w formie zdjęć. I to może być przydatne – w końcu po co nosić duże notatniki, jak można zapisywać notatki w tej praktycznej aplikacji? Ale Evernote ma też inne zalety – pomoże na przykład podzielić się wynikami z zespołem czy zorganizować łatwo czat pomiędzy pracownikami.

Job To Person

Job To Person

Portal z ogłoszeniami o pracę

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jak powinno wyglądać idealne ogłoszenie o pracę?

Rekruterzy i HR-owcy często narzekają, że na ogłoszenia o pracę odpowiadają osoby, które nie mają odpowiedniego doświadczenia czy wykształcenia. Czy to wina wyłącznie kandydatów? Również sami rekruterzy mogą zadbać, by ogłoszenie trafiło tylko osób, do których...

czytaj dalej

Szukasz rzetelnego pracownika lub poszukujesz pracy / zlecenia?

Sprawdź ofertę ogłoszeń online na naszym portalu Jobtoperson!