10 aplikacji, które pomogą skutecznie przeprowadzić rekrutację

utworzone przez | Sie 17, 2018

Rekrutacja to dziś wyzwanie dla każdej firmy – niezależnie od jej wielkości i branży, w której działa. Czy można jednak jakoś ją uprościć? Na pewno warto wykorzystać nowoczesne technologie. Choć aplikacje nie okażą się cudownym lekiem na bolączki działów HR, to na pewno często okażą się pomocne. Oto aplikacje, z których warto korzystać przy rekrutacji.

 1. Slack

Jedna z najpopularniejszych aplikacji do zarządzania projektami i zespołami może być bardzo przydatna podczas rekrutowania nowych pracowników. Pozwala przede wszystkim łatwo się komunikować w zespole, również tym HR-owym. Można dzięki niej zbudować osobne kanały – na przykład na poszczególne obszary rekrutacji (np. „produkcja” czy „pracownicy biurowi”), jak i kontaktować się na ogólnym kanale do poruszania najważniejszych kwestii. Aplikacja działa zarówno na komputerach, jak i na urządzeniach mobilnych.

 1. Prezi

Aby skutecznie przeprowadzić rekrutację, trzeba odpowiednio przedstawić swoją firmę. Jest na to wiele sposobów, najpopularniejsze są jednak ciągle prezentacje. Klasyczne slajdy jednak niekoniecznie muszą trafić do kandydatów, zwłaszcza tych młodszych. Warto więc zdecydować się na płatną aplikację Prezi (podstawowy pakiet to 15 dol. za miesiąc). Pozwoli ona prosto tworzyć porywające prezentacje z angażującymi motywami graficznymi. Narzędzia analityczne w Prezi dają przy tym możliwość kontrolowania ruchu oraz interakcji potencjalnych kandydatów.

 1. Deputy

To aplikacja uwielbiana przez HR-owców z całego świata. Pozwala kontrolować kalendarze pracownicze i panować nad tym, kto kiedy pracuje. I choć bardziej przydaje się ona w codziennym zarządzaniu zespołami, to pozwoli także ustawić np. kalendarz i terminy rekrutacji.

 1. ScanBizCards

Praca HR-owca albo rekrutera, zwłaszcza pracującego ze specjalistami, oznacza kolekcjonowanie kontaktów oraz wizytówek. Gdy jest ich dużo, łatwo się w tym wszystkim pogubić. Na szczęście jest aplikacja ScanBizCards, która powstała na bazie prostego, choć niezwykle praktycznego pomysłu. A mianowicie służy ona do kopiowania danych z wizytówek. Headhunter może zeskanować po prostu dane z wizytówki i mieć nad nimi kontrolę na swoim telefonie czy komputerze – i sięgnąć do takich danych, gdy tylko będzie potrzeba.

 1. Trello

Na pewno jedna z najpopularniejszych biznesowych aplikacji na świecie. Daje każdemu – również head hunterowi – kontrolę nad projektami. W Trello pracuje się na kartach, którym można nadać odpowiedni status („ważne”, „pilne”, „na za tydzień”) i odpowiednio je delegować. Przyda się zwłaszcza przy dużej rekrutacji, gdzie zespół HR-owców liczy co najmniej kilka osób.

 1. Insightly

O ile Trello pozwala zarządzać projektami, a Slack ułatwia komunikację, to Insightly łączy wszystkie te funkcje, ale i zapewnia nowe. Można na przykład dzięki tej aplikacji stworzyć prosty kalendarz czy firmowe archiwum lub plan wydatków. Wyjątkowo proste jest w tym przypadku udostępnianie danych całemu zespołowi.

 1. Canva

Przy rekrutacji zawsze trzeba zrobić jakieś projekty graficzne – plakat, ogłoszenie czy prostą infografikę. W dużych firmach i korporacjach zwykle nie ma z tym problemu, inaczej jest jednak w tych mniejszych, które nie współpracują na stałe z grafikami. Im wszystkim można polecić aplikację Canva do robienia prostych grafik. Można tam bardzo łatwo i szybko przygotować atrakcyjne wizualnie ogłoszenie, a na dodatek Canva jest zupełnie darmowa.

 1. UberConference

Jest wiele aplikacji, które pozwalają się kontaktować pomiędzy pracownikami i kandydatami w czasie rzeczywistym. Ciągle popularny wśród rekruterów jest na przykład Skype, ale warto zwrócić uwagę na aplikację UberConference. Pozwala ona łatwo się łączyć z kilkoma osobami naraz, a także wysyłać dokumenty, może być więc bardzo praktyczna, jeśli chodzi o rekrutację. Nie wymaga przy tym zaawansowanego logowania się i rejestracji. Wystarczy się do niej zalogować przez konto Google.

 1. Google Keep

Czasem najistotniejsze w udanej rekrutacji są drobne zapiski i przemyślenia. W czasie rozmów mogą wyjść na przykład jakieś ciekawe talenty kandydata, ale też kwestie, o które chce się dopytać później. Często HR-owcy i head hunterzy korzystali przy tym z karteczek, ale Google od jakiegoś czasu oferuje je w elektronicznej wersji. Aplikacja Keep pozwala dodawać, edytować i przesyłać innym kolorowe karteczki z zapiskami, a także nadawać im odpowiedni stopień pilności.

 1. Yammer

Aplikacja przejęta w pewnym momencie przez Microsoft zapewnia bezpieczną komunikację w ramach każdej organizacji. Aplikacja ma opinię wyjątkowo dobrze zabezpieczonej przed atakami hakerskimi, więc można bez obaw się przez nią nie tylko komunikować, ale i wysyłać dokumenty. To bardziej bezpieczny sposób na przesyłanie aplikacji do współpracowników niż na przykład firmowy mail.

 

Job To Person

Job To Person

Portal z ogłoszeniami o pracę

3 komentarze

 1. Paniala

  Bardzo ciekawe programy sama się spotkałam z dużą ilością programów i są przydatne.

  Odpowiedz
 2. Angela76

  Bardzo ciekawe propozycje aplikacji. Ale pewnie każdy z tych programów kosztuje. Jeżeli nie mamy odpowiedniego źródła finansowania, osobiście polecam https://pozyczkowy-portal.pl/. Szybko, sprawnie i wygodnie.

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jak powinno wyglądać idealne ogłoszenie o pracę?

Rekruterzy i HR-owcy często narzekają, że na ogłoszenia o pracę odpowiadają osoby, które nie mają odpowiedniego doświadczenia czy wykształcenia. Czy to wina wyłącznie kandydatów? Również sami rekruterzy mogą zadbać, by ogłoszenie trafiło tylko osób, do których...

czytaj dalej

Szukasz rzetelnego pracownika lub poszukujesz pracy / zlecenia?

Sprawdź ofertę ogłoszeń online na naszym portalu Jobtoperson!